VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: MaterEcclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). Namaszczenie chorych w naszym kościele będzie podczas Mszy św. o godz. 1130.

2.  Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy. W poniedziałek 12 lutego po Mszy św. o godz. 1530 odmówimy wspólnie różaniec, zaś we wtorek 13 lutego modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się modlitewne wielbienie Maryi z różańcem w ręku.

3.  Dnia 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W naszym kościele podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypywania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

4.  Liturgiczny okres Wielkiego Postu jest darem, który otrzymujemy od miłosiernego Boga. Staje się również zadaniem, które mamy wykonać. Pomocą w osiągnięciu zamierzonych celów są nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815 odprawione zostanie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu będą dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930;

– przez pięć śród Wielkiego Postu od godz. 1800 do 1900, będziemy wspólnie adorować Krzyż;

– od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy odbędą się rekolekcje wielkopostne.

5.  W dniach od 11 do 17 lutego w Kościele w Polsce rozpocznie się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podczas Tygodnia zostanie ogłoszony Narodowy Program Trzeźwości. Tegoroczna modlitwa Polaków wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Hasło Tygodnia Modlitw: „Trzeźwość egzaminem z wolności” nawiązuje do słów św. Jana Pawła II:  „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”. Czas Wielkiego Postu niech będzie czuwaniem nad własną trzeźwością i dawaniem świadectwa wyjątkowo cennym darem jakim jest abstynencja.

6.  Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Zasadniczo odpuszczenie grzechów odbywa się w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Oprócz tego grzechy gładzi jałmużna. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.

7.  Za życzliwość i wszelką Waszą hojność z serca dziękujemy. Pamiętamy w modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone